W związku z komunikatem MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 29 kwietnia 2026 r. w sprawie określenia terminu wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających powiadomienie wojewody, że cudzoziemiec nie podjął pracy określonej w zezwoleniu na pracę albo przerwał bądź zakończył taką pracę, informujemy, iż z uwagi na uruchomienie nowych rozwiązań technicznych od 1 czerwca 2026 r. nw. obowiązki informacyjne pracodawcy powstałe z uwagi na uzyskanie zezwoleń na pracę dla cudzoziemca na terytorium RP, tj.:
Obowiązek informowania wojewody o zakończeniu pracy,
Obowiązek informowania wojewody o przerwaniu pracy na okres przekraczający 2 miesiące oraz
Obowiązek informowania wojewody o niepodjęciu pracy w terminie 2 miesięcy od początkowej daty ważności zezwolenia na pracę,
mogą być realizowane wyłącznie poprzez dedykowany formularz na portalu www.praca.gov.pl
Pisma oraz informacje przekazane w innej formie (np. za pośrednictwem Poczty Polskiej lub e-doręczeń) nie będą równoznaczne z realizacją obowiązku określonego w art. 19 ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium RP.

