Plakat informacyjny zawierający tekst

Sobota informacyjna z Wydziałem Spraw Cudzoziemców

Dnia 9 kwietnia 2022 r., w godzinach od 8:00 do 16:00, w siedzibie Wydziału Spraw Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (ul. Przy Rondzie 6) odbyła się Sobota Informacyjna. Inicjatywa skierowana była dla obywateli Ukrainy, którzy wykonują pracę jako kierowcy w ruchu międzynarodowym.

W sobotę każdy zainteresowany mógł skorzystać z informacji dotyczącej statusu postępowania, indywidualnego doradztwa, pomocy w rezerwacji terminu na odbiór karty, a także z pomocy w przygotowaniu aplikacji na pobyt. Petenci mieli również możliwość złożenia brakujących dokumentów do spraw, które już są w toku. Dodatkowo wcześniej umówione osoby mogły złożyć wniosek legalizujący ich pobyt.

Soboty Informacyjne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas wydarzenia zostało obsłużonych ok. 250 klientów. Kolejna sobota informacyjna planowana jest 23 kwietnia.

Wydarzenie jest kolejnym przedsięwzięciem służb imigracyjnych Wojewody Małopolskiego wspierającym obywateli państw trzecich, pragnących zalegalizować swój pobyt. Wzrastająca liczba klientów oraz konieczność obsługi cudzoziemców z zachowaniem reżimu sanitarnego wpływa na podejmowanie inicjatyw rozszerzających ofertę Wydziału Spraw Cudzoziemców (wydłużenie godzin pracy, szkolenia i instruktaże przeniesione do Internetu).

Zachęcamy do śledzenia działań informacyjnych prowadzonych przez Wydział Spraw Cudzoziemców:

Wydarzenie zostało zrealizowane z projektu Wojewody Małopolskiego nr 15/10-2019/OG-FAMI współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Scroll to Top
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status