plakat informacyjny zawierający treść

Webinar dla organizacji pozarządowych „Legalny pobyt i praca w Polsce w świetle ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy”

Zapraszamy do udziału w webinarze informacyjnym „Legalny pobyt i praca w Polsce w świetle ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy”, który odbędzie się 03.08.2022 r. Do udziału zapraszamy pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych, które świadczą nieodpłatne wsparcie migrantom i migrantkom z Ukrainy.

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, weszła w życie 12 marca 2022 r i obowiązuje z mocą wsteczną od dnia 24.02.2022.  Nowe przepisy dotyczą przede wszystkim zatwierdzania (legalizacji) pobytu w Polsce Ukraińców, którzy schronili się w Polsce przed wojną. Ustawa reguluje też kwestie związane z zatrudnieniem, opieką zdrowotną, edukacją i udzielaną im pomocą.

Celem webinaru jest omówienie głównych założeń specustawy oraz praktycznego zastosowania nowych przepisów w zakresie legalizacji pobytu i pracy obywateli i obywatelek Ukrainy.

Wydarzenie odbędzie się 3 sierpnia 2022 r. w godzinach 09:00 – 10:30 na platformie Cisco Webex. Warunkiem udziału jest prawidłowa rejestracja poprzez formularz: https://forms.gle/LNjXbQK5oc1mYdm77

Rejestracja na wydarzenie trwa do 29 lipca 2022 r. (do godz. 15:00).

Wydarzenie organizowane przez Wydział Spraw Cudzoziemców MUW w ramach projektu Wojewody Małopolskiego nr 15/10-2019/OG-FAMI współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji pt.: „I3 – INFRASTRUKTURA, INNOWACJE, INFORMACJA”.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status