Plakat informacyjny zawierający tekst

Ważny komunikat

Z uwagi na lawinowy wzrost wniosków, które zostały złożone za pośrednictwem poczty, informujemy, iż oczekiwanie na termin wezwania do osobistego stawiennictwa – uzupełnienie odcisków oraz braków formalnych wniosku, może wydłużyć się od 3 do 6 miesięcy.

W związku z powyższym, osoby, które planują złożyć wniosek dotyczący legalizacji pobytu, zachęcamy do rezerwacji terminu i złożenia wniosku OSOBIŚCIE.

Składając wniosek na podstawie rezerwacji – OSOBIŚCIE wraz z kompletem wymaganych dokumentów, mają Państwo możliwość otrzymania pieczątki do paszportu w dniu złożenia wniosku, a także pozwala to znacznie skrócić czas postępowania  i otrzymania karty pobytu.

Rezerwacja terminu w sprawie złożenia wniosku o pobyt czasowy, pobyt stały, pobyt rezydenta długoterminowego UE lub wniosku legalizującego pobyt obywatela Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest możliwa wyłącznie poprzez dedykowany adres e-mail: rezerwacja.opt@muw.pl. Instrukcja dostępna jest na naszej stronie internetowej: umów się na wizytę.

Zachęcamy również do zapoznania się z instrukcją jak poprawnie wypełnić wniosek na pobyt czasowy: wzór wypełnionego wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status